Życie i Styl

Kiedy warto się wybrać na terapię dla par?

Kiedy jest to dobry pomysł, aby przejść do terapii par? Odpowiedź zależy od indywidualnej pary, ale są pewne znaki ostrzegawcze, które wskazują na potrzebę terapii par. 

Gdy jeden lub obaj partnerzy nie chcą szukać pomocy, jeśli jeden lub obaj partnerzy nie chcą rozmawiać o kwestiach, które mają wpływ na nich i ich związek – albo przez bycie upartym, że nie ma nic złego, albo przez unikanie rozmowy całkowicie – to prawdopodobnie jest to dobry pomysł, aby szukać porady dla par.

„Terapia par jest naprawdę próbą uzyskania ludzi, którzy nie chcą mieć ze sobą do czynienia, w tym samym pokoju w tym samym czasie”, mówi dr Dennis Sandoval, licencjonowany psycholog kliniczny w Nowym Jorku i współzałożyciel BlissfulBrain.com (strona internetowa, na której możesz wziąć testy online, które oceniają twój psychologiczny dobrobyt). „W tym momencie są zmuszeni do radzenia sobie ze sobą”. Jego sugestia: nawet nie próbuj doradztwa dla par, chyba że ty i twój partner próbowaliście rozmawiać o swoich problemach na własną rękę. „Musicie być gotowi, aby zobaczyć, czy możecie najpierw sami to rozpracować”.

Pary często uczęszczają na terapię, ponieważ wiedzą, że coś nie działa między nimi i chcą, aby ich styl życia i relacje były lepsze. Nie zawsze wiedzą, z czym potrzebują pomocy lub z jakimi rodzajami problemów mają do czynienia, dopóki nie zaczną uczęszczać na sesje doradcze razem (lub indywidualnie). Więcej na temat psychologii znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .