Życie i Styl

Czym jest beading?

Beading to po prostu nawlekanie razem koralików, aby stworzyć kawałek biżuterii. Wiele osób uważa, że jest to skomplikowane, ale tak naprawdę nie jest!

Projekt beadingu może być tak prosty jak nawleczenie garści koralików na elastyczny sznurek. Jeśli używasz cięższych koralików (np. szklanych lub metalowych), możesz użyć cienkiego drutu jako materiału do nawlekania, a następnie dołączyć do niego resztę naszyjnika za pomocą pierścieni.

Widziałam wiele przykładów naszyjników, w których dużo czasu poświęcono na wplatanie koralików na sznurek, a następnie ręczne wykańczanie końców. To zdecydowanie może wyglądać ładnie, ale może też być bardzo czasochłonne.

Jeśli robisz coś z dużą ilością koralików, np. długi choker lub naszyjnik z dużą ilością wisiorków, sensowne jest wplecenie ich tak, aby się nie zsunęły lub nie rozpięły. Ale jeśli robisz coś małego, jak kolczyki czy wisiorek, polecam pominąć ten krok, chyba że naprawdę masz na to czas.

Beading jest świetną rozrywką i sposobem na zapełnienie sobie Czasu. Dlatego jeśli nie macie żadnych zainteresowań, warto się tym zająć! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .