Życie i Styl

Jakie znaczenie mają kwiaty?

Znaczenie kwiatów zmieniało się z biegiem czasu, ze względu na to, że ich symboliczne znaczenia zmieniały się lub stawały się bardziej istotne.

Starożytni Egipcjanie umieszczali lilie w grobowcach, ponieważ wierzyli, że mają one zdolność powstrzymywania zmarłych od powstania. Przypominało to w pewnym stopniu współczesną religię. Niektóre inne kultury wierzyły, że kwiaty mogą odpędzać złe duchy, a nawet leczyć choroby psychiczne. Chińczycy sami czcili kwiaty jako bogów, wierząc, że każdy kwiat był inną manifestacją Buddy. 

W dzisiejszych czasach ludzie częściej wierzą, że kwiaty reprezentują takie rzeczy jak miłość i przyjaźń, które są uwiecznione przez ich własne symbole kulturowe, takie jak czerwona róża dla romansu i przyjaźni, biała róża dla czystości i niewinności oraz żółta róża dla przyjaźni lub podziwu. Konkretne znaczenie kwiatów zależy od tego, gdzie mieszkasz na świecie, ale istnieją pewne wspólne tematy.

Znaczenie danego kwiatu zależy od jego koloru, kształtu, wielkości i tekstury. Na przykład czerwone róże zazwyczaj symbolizują pasję i nieodwzajemnioną miłość (w przeciwieństwie do żółtej róży, która symbolizuje podziw). Kwiaty goździka mogą symbolizować przywiązanie lub deklarację miłości, natomiast stokrotki mogą być używane jako przeprosiny lub do przekazania niewinności i czystości. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .