Życie i Styl

Jak wybrać obuwie dla dziecka?

Kiedy dziecku zakupić pierwsze buty?

Tak naprawdę obuwie dziecięce przydaje się od razu kiedy nasze dziecko zacznie stawiać poza domem pierwsze kroki. Oczywiście w wielu sklepach znajdziemy piękne, jak i także przyciągające wzrok buty dla niemowląt. Te buty ładnie wyglądają, ale są niesamowicie niepraktyczne. Sprawdzą się jako ochronne obuwie przed zimnej podczas spaceru na dworze. Musimy jednak pamiętać o tym, że kontakt bezpośredni stopy z podłożem wzmacnia mięśnie, jak i także stymuluje ich rozwój. Chodzi nie tylko o samą stopę, ale także o całe ciało.

Rodzice, najpewniej w dobrej wierze, często za szybko kupują dzieciom obuwie dziecięce, które postawiło dopiero swoje pierwsze kroczki w warunkach domowych. Jest to zdecydowanie zbyt wcześnie, aby pójść na zakupy po pierwszy buty do nauczenia się chodzenia. Jest to zdecydowanie za wczesny moment na wybór obuwia. Takiemu maluszkowi jedynie możemy zaproponować obuwie, które chroni przed zimnem do chusty, nosidła czy też do wózka.

Dobór butów

Możemy już zapomnieć o kiedyś bardzo popularnej metodzie babcinej, w której wykorzystywano patyczek czy też tasiemkę, którą odmierzamy dziecku stopę. Pomiar stopy dziecka wcale się nie kończy na jej długości, o czym bardzo dużo osób zapomina.

Kiedy już przyjdzie czas na zakup pierwszego obuwia dla maluszka wybierzmy się koniecznie z naszym dzieckiem do sklepu. Warto, aby nasze dziecko uczestniczyło w tym wyborze, aby buty były dobrane dobrze oraz dopasowane do stopy dziecka. Nie możemy kupować butów za dużych z myślą, że noga urośnie, a nam uda się zaoszczędzić. Tak samo, jak chodzi się niewygodnie w butach za ciasnych, tak jest także z butami zbyt dużymi.

Musimy pamiętać, że w buciku musi być około ośmiu do dziesięciu milimetrów więcej. Wszystko za sprawą dosyć szybkiego wzrostu długości stopy oraz także z uwagi na wydłużenie oraz przesuwanie się stopy do przodu podczas chodzenia. Troszeczkę inaczej będzie z butami otwartymi. Sandałki powinny być dłuższe mniej więcej o 4 do 5 milimetrów. Chociaż poleca się zdecydowanie zakryte sandałki dla dzieci. Dzięki temu nasze dzieci mają palce mniej poobijane, a rodzice mniej sytuacji przedzawałowych.

Podczas zakupów, sprawdza się idealnie metoda z wkładką wyjmowaną. Wystarczy, że wyjmiemy z buta wkładkę i postawimy na niej stopę naszego kochanego dziecka. Nie ma w tym absolutnie niczego skomplikowanego. Z czasem tego rodzaju wyboru będą dla nas przysłowiową „bułką z masłem”. Jak najbardziej się to zgadza. Nie mamy wątpliwości.