Biznes

Jakie są zalety Bitcoina?

Bitcoin ma wiele zalet. Na pewno doceniamy wygodę użytkowania. Bitcoin nie jest przetwarzany podczas transakcji przez pośredników. Przy wymianie handlowej międzynarodowej na pieniądzu tradycyjnym spore koszty to przewalutowywanie. Poza tym przelane Bitcoiny błyskawicznie trafiają na konto docelowo – niezależnie od tego, z jakich krajów uczestnicy biorą udział w transakcji. Operowanie kryptowalutą jest bardzo bezpieczne, znacznie pewniejsze od przelewów przy pomocy klasycznych pieniężnych kont. Pomimo to pojawiły się pewne doniesienia o kradzieżach, czy też utracie Bitcoinów, jednak nie jest to porównywalna skala z włamaniami codziennymi na tradycyjne bankowe rachunki. https://gielda-kryptowaluty.pl/kupno-bitcoin/

Bitcoin posiada obronny mechanizm przed inflacją – jego zasoby zwiększać się będą jedynie do limitu dwudziestu jeden milionów. Dojście do tejże bariery zajmie jeszcze na pewno dobrych kilka lat, ponieważ obecnie w obiegu jest ich nieco ponad połowa sumy założonej. Niemożliwe do wystąpienia są na pewno sytuacje dodrukowywania pieniędzy, znane ze współczesnej praktyki różnych krajów.

 

I ostatnia, dla bardzo wielu kluczowa zaleta Bitcoinów – zapewniają one anonimowość godną zaufania podczas transakcji. Przekonuje to tych, którzy z olbrzymim strachem obserwują kolejne doniesienia o łamaniu prywatności internautów przez rządowe instytucje wielu państw. Trudno zatem się dziwić, że kryptowaluta jest używana chętnie do opłacania pornograficznych serwisów. Anonimowość jest dla wielu osób bardzo ważna.