Dom

Jak samemu uszyć poszewki na poduszki?

Poszewki na poduszki to wygodny i wszechstronny sposób na dodanie osobistego akcentu do swojego domu. Możesz wybrać tkaninę, która najlepiej pasuje do Twojej estetyki, a nawet możesz wszyć coś specjalnego do poszewki, np. lamówkę lub koronkowe wykończenie. Trudno jednak usprawiedliwić zakup poszewek na poduszki, gdy tak łatwo jest je zrobić samemu. Oto jak to zrobić:

Co będziesz potrzebować.

-Maszyna do szycia

-nici do szycia

-Wzór poszewki na poduszkę

-skrawki materiału

-Szpilki (opcjonalnie)

Zmierz i wytnij swoje kawałki tkaniny. Jeśli masz wzór, będziesz postępować dokładnie według instrukcji na nim zawartych. Jeśli wolisz zrobić własną poszewkę, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Jeśli korzystasz ze wzoru: Zlokalizuj na swoim wzorze kawałek oznaczony jako „dół”. Jest to prostokąt, który powinien mieć około 41 cali długości na 18 cali szerokości, ale może się różnić w zależności od rozmiaru poszewki, którą chcesz. Wytnij dolny prostokąt z tkaniny. Zlokalizuj również kawałek oznaczony jako „uchwyt”. Powinien mieć około 8 cali długości na 4 cale szerokości i wyciąć z dowolnego skrawka tkaniny, który masz leżący w pobliżu. Następnie połącz ze sobą wszystkie skrawki i włóż do środka poduszkę. Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://sielankowelove.pl/ .