Dom

Pompa do deszczówki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Polska ma jedne spośród najmniejszych zasobów wody pitnej w Europie – większe ma choćby Hiszpania, jaka kojarzy się nam z brakiem deszczu, śniegu oraz niezwykle dużymi temperaturami utrzymującymi się poprzez większą część roku. Dlatego tak szeroki nacisk jest nakładany na programy mające zachęcać nas do przechowywania deszczówki. Woda opadowa jest zupełnie bezpłatna, dosyć prosta w przechowywaniu, dobrze nadaje się do podlewania ogrodów lub choćby pól uprawnych. Zebraną wodę należy natomiast jakoś wykorzystać, do czego stosujemy znane pompy do deszczówki.

Pompa do deszczówki

Posiadając własny dom z ogrodem czy działkę, należałoby przemyśleć możliwość stworzenia prostego systemu używającego wodę deszczową. Jest to niezwykle dobry sposób na wykorzystywanie wody do podlewania trawników oraz roślin dookoła nieruchomości lub nawadniania ogrodu warzywnego. Do stosowania wody deszczowej bez większych szkód starczy pojemnik na deszczówkę i dobrze dobrana pompa. Pompa do deszczówki, to jeden spośród najistotniejszych składników całego systemu zagospodarowania wodą opadową. Dzięki pompie zatapialnej użytkowanie wody deszczowej jest proste, funkcjonalne oraz bardzo wygodne.

Jaka pompa do deszczówki?

Odpowiedzią na kłopot z nadmiarem wody opadowej zalewającej garaż lub piwnicę są pompy do deszczówki czy pompy do wody ściekowej. Narzędzia tego rodzaju funkcjonują w sposób mechaniczny gwarantując odparowywanie nadmiaru wody opadowej ze studzienek umieszczonych w niezwykle wrażliwych miejscach. Normalnie pompa do deszczówki jest montowana w studzienkach znajdujących się poniżej gruntu, natomiast zatem miejscach niezwykle wrażliwych na zalewanie, takich jak podjazdy lub schody.