Zdrowie i Uroda

Jak prawidłowo wykonać pedicure?

Jeśli myślisz o pedicure, ale nie jesteś pewien, jak się do tego zabrać, oto kilka wskazówek, które pomogą Twoim stopom wyglądać i czuć się świetnie. 

Po pierwsze, moczyć stopy w ciepłej wodzie. Pomoże to rozluźnić mięśnie i otworzyć pory, co ułatwi Ci usunięcie całego martwego naskórka. Następnie użyj peelingu do stóp, aby jeszcze bardziej złuszczyć skórę. Niektóre z najlepszych produktów do tego celu to peelingi solne (takie jak sole epsom), cukrowe i pumeksowe. Celem jest pozbycie się wszystkich martwych komórek skóry na stopach, więc nie bój się wywierać lekkiego nacisku na peeling, ale staraj się nie być zbyt szorstka.

Po usunięciu całego martwego naskórka, osusz stopy i nałóż balsam. Jest to ważne, ponieważ nawilżanie pomaga zachować zdrową skórę i sprawia, że jest ona miękka, gładka i mniej podatna na pękanie w późniejszym czasie. Gdy stopy są już ładne i gładkie, zacznij robić faktyczny pedicure. Użyj pilnika do paznokci, aby usunąć wszelkie modzele i szorstkie miejsca na piętach przed pomalowaniem ich lakierem (jeśli chcesz je pomalować). Zacznij od nałożenia warstwy bazowej lakieru i pozostaw ją do wyschnięcia na kilka minut przed nałożeniem kolejnej warstwy koloru. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://ohmadame.pl/ .