Motoryzacja

Jak nauczyć się jeździć dużym samochodem?

Jak przebiegała dla Ciebie pierwsza jazda dużym samochodem? Czy byłeś zdenerwowany? Skąd wiedziałeś, czy jesteś gotowy, aby go prowadzić? 

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zapoznanie się z samochodem. Większość parkingów ma wyznaczone miejsce lub dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, które są właśnie odpowiedniej wielkości dla Twojego nowego samochodu. Parkuj tam raz za razem, aż znalezienie miejsca stanie się drugą naturą. Kiedy już łatwo jest wjechać na to miejsce, zacznij wygodnie cofać. Jeśli uda Ci się wjechać w to miejsce bez patrzenia w lusterko wsteczne już za pierwszym razem, możesz zacząć ćwiczyć na innych ulicach i parkingach.

Kiedy poczujesz, że doskonale opanowałeś cofanie i jesteś gotowy, aby nauczyć się jeździć do przodu, zacznij od używania tylko jednego z lusterek podczas parkowania w tym miejscu. Gdy poczujesz się komfortowo, spróbuj użyć również lusterek bocznych, ale nie patrz w górę podczas jazdy prosto z miejsca. Gdy poczujesz się naturalnie, spróbuj spojrzeć przez jedno lub dwa okna podczas jazdy do przodu – ale nie odwracaj głowy! Po prostu spójrz na nie szybko wzrokiem peryferyjnym, a następnie wróć wzrokiem do samochodu. Więcej na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .