Motoryzacja

Jak należy wybrać kamper?

W związku z tym, że samochody kempingowe cieszą się coraz większą popularnością, sami zaczęliśmy rozważać ich zakup. Na co należy zwrócić uwagę, jeżeli będziemy chcieli go zakupić na własność? Jakie cechy są ważne?

Zawsze należy zwrócić uwagę na to, jaka jest dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ zdecydowana większość kierowców, które chcą zakupić samochody kempingowe https://cargo-group.pl/ posiada prawo jazdy kat.B. Dzięki temu można prowadzić pojazdy, których łączna masa całkowita nie przekracza 3,5 ton. Uwaga! Nie chodzi tutaj tylko o masę samego pojazdu. Do tego należy doliczyć również masę rzeczy, które będziemy nim przewozić, wody, a także samych osób, które będą takim pojazdem jeździć/podróżować.

Jaką ładowność mają samochody kempingowe? Uwaga! Ładowność a dopuszczalna masa całkowita pojazdu to dwie zupełnie odmienne rzeczy. Dopuszczalna masa całkowita to wszystko to co znajduje się w pojeździe, razem ze wszystkim co składa się na samą budowę samochodu. Ładowność to waga rzeczy jaką my będziemy do niego dokładać plus masa człowieka. Jest to bardzo ważny element, którego w żaden sposób nie powinno się przekroczyć.

Należy również sprawdzić, na ile osób przewidziany jest kamper. Po co nam samochód kempingowy dla dwóch osób, jeżeli zawsze będą podróżować nim cztery osoby? Warto również pomyśleć o przyszłości. W szczególności młode pary, które w przyszłości myślą o powiększeniu rodziny. Lepiej od razu kupić kamper dla większej ilości osób, niż myśleć potem o zmianie.