Motoryzacja

Jak dbać o oldtimery?

Dbanie o oldtimery może być sporym wyzwaniem. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć wydając dużo pieniędzy, aby ożywić swój oldtimer, a to nadal może nie być możliwe. Jeśli jednak wiesz, jak dbać o te pojazdy, możesz zaoszczędzić sobie trochę pieniędzy.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o oldtimery:

-Sprawdź płyny – płyny obejmują olej, płyn przekładniowy, płyn chłodzący, płyn do spryskiwaczy i inne. Sprawdzaj ich poziom za każdym razem, gdy tankujesz benzynę. Dodaj, jeśli to konieczne i upewnij się, że korek jest zawsze szczelny. Wymieniaj płyn przekładniowy zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi.

-Sprawdź ciśnienie w oponach – Niskie ciśnienie w oponach może spowodować wiele problemów, w tym powolny wyciek lub nawet wybuch. Należy sprawdzić ciśnienie za pomocą manometru przy każdym tankowaniu lub zmianie opon. Niedopompowana opona będzie się również szybciej zużywać, więc regularnie sprawdzaj ciśnienie i utrzymuj opony napompowane do ciśnienia odpowiedniego dla ich stanu i obciążenia.

-Sprawdź paski – Paski mają tendencję do suchego gnicia z czasem i trzeba je regularnie wymieniać. Pasek przenosi moc z silnika do różnych mechanizmów w Twoim oldtimerze, takich jak alternator.

Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie http://carsio.pl/ .