Bez kategorii

Czym jest centralne odkurzanie?

Czy słyszałeś już kiedyś o instalacji odkurzania centralnego? Przygotowaliśmy poniżej kilka cennych, praktycznych porad. Za centralne odkurzanie odpowiada system rur specjalnych, które się znajdują w ścianach, jak i także w stropach, które łączą ssące gniazdo w pomieszczeniu z centralną jednostką. Po włożeniu samej rury odkurzacza do gniazda możemy odkurzyć swobodnie całe pomieszczenie, a zabrudzenia zostaną zassane, a późnej przetransportowane do worka, który jest umieszczony przy centralnej jednostce, skąd je bardzo szybko usuniemy. Przenosząc rurę od odkurzacza do następnych pomieszczeń, z bardzo dużą łatwością odkurzymy dosłownie cały dom, a wszelkie zabrudzenia trafią do jednego konkretnego miejsca.

Centralne odkurzanie ma bardzo dużo zalet. Pierwsza kwestia to wygoda. Nie musimy przenosić urządzenia z jednego do drugiego pomieszczenia. Przenosi się jedynie lekką rurę, która jest wykonana z PCV. Możemy także liczyć na spory zasięgi. Rury mają najczęściej nie mniej niż dziewięć metrów.

Bardzo ważną zaletą jest skuteczność. Silnik centralnych odkurzaczy jest na pewno większy oraz wydajniejszy niż w przypadku modeli tradycyjnych. Dzięki temu urządzenia te lepiej zasysają zabrudzenia i są skuteczniejsze. Sprawdzą się świetnie w domu alergików. Na koniec wspomnijmy o czystym powietrzem. Zassane razem z zabrudzeniami powietrze nie trafia z powrotem do pomieszczenia w postaci bardzo drobnego kurzu, ale zostaje przefiltrowane oraz wypuszczone na zewnątrz domu. Nie wyczujemy dzięki temu w domu takiego specyficznego zapachy, który to towarzyszy chociażby standardowym odkurzaniu, urządzeniem przenośnym.