Bez kategorii

Co jedzą przeurocze zeberki?

Zeberki sobie ceną przede wszystkim bardzo zróżnicowaną dietę, ponieważ sięgają w naturze po przeróżne składniki. Bardzo rzadko się żywią tą samą karmą. Dieta odpowiednio zbilansowana sprawia, że zeberki zachowują nie tylko energię, ale także zdrowie. Sprawdźmy, która karma dla zeberki będzie dobrym wyborem.

Karma dla zeberki przede wszystkim ziarno. Możemy w sklepach kupić gotowe karmy, ale możemy także poszczególne posiłki komponować w sposób samodzielni. Przede wszystkim zeberki nie pogardzą rozplenicą, a więc prosem senegalskim. Proso jest dostępne w naszym kraju w postaci kłosów, ale to akurat dobrze. Zeberki lubią wyłuskiwać ziarno. Nasiona traw w dużej mierze są podstawą wyżywienia na wolności tychże na wolności.

Oleiste nasiona są także niezwykle lubiane przez zeberki. Jednak musimy je dawkować w bardzo rozsądnych ilościach. Dynia, siemię lniane i słonecznik podane w za dużych ilościach może doprowadzić do nadwagi. Ptaszki bardzo chętnie zjedzą także mak, ale ten jest bogaty w tłuszcz, a na dodatek zawiera w sobie składniki opium, które doprowadzić mogą do spowolnienia układu pokarmowego, dlatego też musimy je bardzo ostrożnie dawkować. Poza ziarnami, zeberki jedzą także kiełki.

Jest to pożywienie bardzo tanie oraz także łatwo dostępne. Jest na dodatek bogate w witaminy oraz innego rodzaju składniki odżywcze, przez co może być także używana jako podstawa wyżywienia zeberek. Kiełki możemy kupić czy też przygotować samodzielnie. Zeberki zwłaszcza docenią skiełkowane proso czy też kanar. Jak widać mamy szerokie pole do popisu jeśli chodzi o karmę dla zeberek.