Bez kategorii

Bagażnik rowerowy na hak

Jeśli planujesz aktywny wypoczynek nie możesz zapomnieć o sprzęcie, który Ci na to pozwoli. Na kilkudniowy wyjazd można ze sobą zabrać rower i w wykorzystywać go do poznawania nowych okolic. W ten sposób łączysz przyjemne z pożytecznym, ponieważ nie tylko dbasz o swoją formę fizyczną ale także obserwujesz wcześniej nieznane tereny. Bagażnik rowerowy na hak pomoże przetransportować rowery w odległe rejony.

Bagażnik na ile rowerów?

Jednym z podstawowych parametrów na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupu jest ilość miejsce przeznaczonych do zamontowania jednośladów. Bagażnik rowery na hak może mieć opcje przewiezienia 2, 3 lub 4 rowerów. Ze względów bezpieczeństwa nie ma w sprzedaży większych bagażników, ponieważ mógłby to doprowadzić do kolizji lub wypadków. Najlepiej dopasować bagażnik do swoich potrzeb. Warto wiedzieć, że wielkość również wpływa na cenę końcową produktu.

Jak zamontować?

Montaż jest bardzo prosty i nie powinien sprawić nikomu problemów. Nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z doczepianiem żadnych akcesoriów samochodowych powinny sobie poradzić. Każdy producent dołącza instrukcję w której krok po kroku opisuje jak należy postępować, aby bagażnik rowerowy na hak był po zamontowaniu stabilny oraz nie zagrażał bezpieczeństwu. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia. Trzeba również pamiętać, że bagażnik musi być podłączony do źródła zasilania tak, aby działały światła. Przepisy ruchu drogowego mówią również o tym, że nie może zakrywać tablicy rejestracyjnej pojazdu, a jeśli tak jest to trzeba ją przełożyć na ramkę w bagażniku.