Bez kategorii

Kurs sternika jachtowego mazury

Ileż to razy człowiek śpiewał sobie pod nosem słowa piosenki „Chciałem być marynarzem, chciałem mieć tatuaże…”. Może nie każdy może zostać pełnoprawnym marynarzem, ale ze spokojem można zostać jachtowym sternikiem morskim. Tak, jak najbardziej. Wszystkie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia oraz posiadają minimum 200 godzin stażu morskiego, uzyskanego w minimum 2 rejsach morskich, mogą wziąć udział w szkoleniu na jachtowego sternika.

Kurs sternika jachtowego Mazury organizowany jest systematycznie, w poszczególnych ośrodkach, pod okiem wykwalifikowanej załogi, która zadba o przekazanie części teoretycznej oraz praktycznej. Co daje taki kurs? Będzie to nie lada przygotowanie dla wszystkich miłośników do samodzielnego prowadzenia jednostki wodnej po wodach morskich. Posiadanie patentu jachtowego sternika morskiego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych i do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 18 metrów po wodach morskich.

Kurs sternika jachtowego Mazury dedykowany jest dla osób, które przygotowane są na niesamowite wyzwania. Podczas szkolenia można m.in. nabyć umiejętności z manewrowania jachtem w porcie na silniku, manewrowania portowym na żaglach, itd. Aby móc podejść do egzaminu należy zaliczyć wszystkie części szkolenia. Wtedy to osoba będzie przygotowana do tego, aby podejść do egzaminu. O tym, czy zdobędzie upragniony patent zależy tylko wiedza i umiejętności, jakie nabyła podczas szkolenia.

Kurs sternika jachtowego Mazury otwiera przed wszystkimi chętnymi osobami niesamowite możliwości, dlatego jeżeli ktoś czuje pociąg do tego, to jak najbardziej może spróbować.