Biznes

Badanie rynku e-commerce

Rynek e-commerce jest wyjątkowo dynamiczny i często trudno za nim nadążyć. Nie zraża to jednak młodych ludzi do zakładania swoich pierwszych biznesów właśnie w sieci. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne sklepy internetowe, czy to prowadzone w ramach portali aukcyjnych czy też zupełnie samodzielnie. Zanim jednak ktokolwiek pomyśli o szybkim i łatwym zarobku online, niech wie że trendy na tych rynkach zmieniają się błyskawicznie. Stąd też warto zgłębiać ich zmiany i na tej podstawie prognozować co w przyszłości może okazać się bardzo dochodowe.

Jednym ze sposobów śledzenia zmian na rynku handlu internetowego jest zapoznawanie się z różnymi raportami i sprawozdaniami. Jednym z nich jest raport Gemius, przygotowywany w regularnych odstępach czasu. Możemy dowiedzieć się z niego wielu interesujących rzeczy, nie tylko tych czym warto handlować w aktualnym czasie, ale również o nawykach klientów. Na przykład dowiemy się, że warto w swoim sklepie udostępnić możliwość płatności odroczonych, a także dostaw do automatycznych punktów odbioru.

Założenie sklepu nie jest sprawą prostą. Musimy najpierw zarejestrować firmę, później wykupić domenę, serwer i oprogramowanie do uruchomienia sklepu. Stąd też dobrze jest mieć pewność, że nasz pomysł wypali i istotnie będziemy mogli uzyskiwać realne dochody ze swojej pracy, którą włożymy w cały projekt. Każdy raport Gemius daje nam nie tylko wgląd w aktualną sytuację na rynku handlu online, ale również pozwoli oszacować co w najbliższych miesiącach i latach będzie się realnie opłacać.