Biznes

PROGRAM DO ARCHITEKTURY

Ciężko byłoby wskazać tylko jeden, najlepszy program do tworzenia projektów architektonicznych. Każdy użytkownik ma nieco inne wymagania i oczekiwania, a praca u każdego wygląda inaczej. W zależności od tego, czy tworzysz projekty przemysłowe, użytkowe, czy prywatne – zwrócisz uwagę na nieco inne aspekty w funkcjonowaniu Twojego oprogramowania. Jednak warto pamiętać, że podstawowe funkcje powinny posiadać spójne i tożsame cechy.

Znając zasady funkcjonowania modelowania informacji o budynku czyli BIM wydawać by się mogło, że wymagania, jakie powinien spełniać dobry program do obsługi BIM są oczywiste. Jest jednak wiele kwestii, o których należy pamiętać przy dobrze odpowiedniego programu dla architekta, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poświęcić więcej czasu na rozeznanie i zasięgnąć opinii ekspertów.

Jak wybrać najlepszy program do architektury?

Przy wyborze najlepszego programu, który będzie spełniał swoje funkcje, a przy tym pozostanie intuicyjny i prosty w obsłudze należy skupić się przede wszystkim na następujących kwestiach:

  • wyeliminowanie ryzyka powstawania błędów i nieścisłości,

  • możliwość sprawnego monitorowania kosztów,

  • bogata biblioteka i możliwość tworzenia projektów najwyższej jakości,

  • bezproblemowa i sprawna komunikacja pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu,

  • atrakcyjna cena oprogramowania

Aktualnie na rynku dostępna jest cały przekrój programów, które spełniają wszystkie, powyższe kryteria. Przy wyborze tego jednego, który ułatwi codzienne wykonywanie zadań warto również zwrócić uwagę na to, czy producent oprogramowania zapewnia wsparcie techniczne. Jednym z programów dostępnych na rynku, który zyskuje coraz większa popularność wśród użytkowników jest ARCHLine.XP, który poza tym, że w pełni odpowiada na potrzeby każdego, kto chce wykorzystywać technologię BIM do realizacji zadań, posiada też zaplecze techniczne na najwyższym poziomie. Producenci oprogramowania organizują liczne webinary na których można poszerzyć swoją wiedzę z obsługi samego programu, ale także z innych zagadnień z branży architektonicznej.