Bez kategorii

Uwielbiamy makarony

Co jak co, ale kuchnia włoska jest jedną z naszych ulubionych. Chyba nie ma wśród nas osoby, która by nie lubiła pizzy, makaronów bądź też lasagne. W tym wpisie chcemy się skupić na makaronach, ponieważ niekiedy zamawiamy danie makaronowe i coś jest w nim nie tak. Musimy stawiać na dobrą restaurację. Na przykład dobre makarony starówka, to fraza, która może nam pomóc znaleźć w sieci restauracje godne polecenia.

jeśli chodzi o dobre makarony starówka to naprawdę wybór jest olbrzymi. Musimy jednak wiedzieć po czym poznamy dobry jakościowo makaron? Musimy wiedzieć, że jakość makaronu jest zależna od gatunku pszenicy oraz także samego procesu produkcyjnego. Dobre restauracje używają mieszanek z najlepszej pszenicy durum. Z niej powstaje właśnie najlepszy makaron. Innowacyjne metody, które wykorzystujemy oraz sam proces mielenia zapewniają naprawdę wysoką jakość makaronu oraz także jego wręcz wspaniałe właściwości.

Pszenica durum to pszenica twarda, która odpowiednio zmielona, pozwala uzyskać semolinę wysokiej jakości. Semolina o wysokiej jakości zawiera biała, które się charakteryzują znacznie zwiększoną ilością glutenu. Właściwości te oraz także struktura dosyć zwarta makaronom pozwalają zachować naprawdę wspaniały wręcz smak, konsystencję „al dente” czy też formę.

Wybierajmy dobrej jakości makarony nie tylko w restauracjach, ale także do własnego domu. Od razu zauważamy różnicę w cenie w poszczególnych makaronach. Nigdy nie sugerujmy się ceną i nie wybierajmy makaronów z najniższej półki. Niestety wiąże się to z bardzo niską jakością. Co jak co, ale nie chcemy jeść byle czego.