Biznes

PROFESJONALNE PROJEKTOWANIE – WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Zakup odpowiedniego oprogramowania CAD, które będzie nam służyć w codziennej pracy projektowej to tylko jeden z kilku kluczowym czynników, które mają wpływ na powodzenie realizacji i płynność wykonywanej przez nas pracy. Przed podjęciem decyzji zakupowej powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie są wymagania sprzętowe odnośnie rozwiązań, które bierzemy pod uwagę.

Dostępne na rynku darmowe programy CAD3 często wymagają bardzo silnych procesorów bądź mają wymagania odnośnie innych, niemniej ważnych kwestii systemowych. Oprogramowanie Ironcad od firmy TMSYS sp. z o.o. jest kompatybilne ze wszystkim systemami operacyjnymi, jakie obecnie dostępne są na rynku. Do zainstalowania oprogramowania wystarczy wolne miejsce na dysku.

Uproszczone wymagania systemowe dla oprogramowania Ironcad znacznie usprawniają działanie. Niemalże natychmiast po zakupie narzędzia możemy rozpocząć na nim pracę, co jest niezwykle ważne, gdy zależy nam na szybkim i sprawnym przeprowadzeniu realizacji. Pamiętajmy również, że praca projektanta to bardzo często coś znacznie więcej niż praca projektowa w biurowym zaciszu. Wraz z rozwojem globalizującego się świata mamy też do czynienia z coraz większą konkurencją. Projektant przestaje być już tylko wykonawcą usługi określonego rodzaju, a staje się również reprezentantem swojego pomysłu. Jeśli nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania z klientem, bardzo dobrym rozwiązaniem jest udostępnienie mu informacji odnośnie projektu w wersji cyfrowej. Tutaj bardzo pomocnym rozwiązaniem staje się Ironcad Compose.

Ironcad Compose to przeglądarka internetowa, która umożliwia komunikację w bieżących projektach, a także pozwala na przesłanie realizacji do kontrahenta, bez względu na to, w jaki rodzaj oprogramowania jest on wyposażony. Ponadto przeglądarka umożliwia bezpośredni pomiar modeli, tworzenie złożeń, widoków rozstrzelonych oraz na tworzenie fotorealistycznych wizualizacji i animacji detali stworzonych przez osobę odpowiedzialną za konstrukcję.