Bez kategorii

Na jakie zabiegi warto się zapisać jesienią?

Gdy lato szybko przemija, czas zacząć myśleć o tym, co warto zrobić dla skóry, zanim sezon całkowicie się zmieni. Jesienią warto rozważyć kilka peelingów i kwasów, aby rozpocząć nowy sezon z odnowionym blaskiem. Istnieje kilka różnych rodzajów kwasów, które mogą być stosowane na skórę, ale każdy z nich ma różne efekty i powinny być stosowane w określonych sytuacjach.

Jeśli Twoja skóra jest matowa lub szukasz łagodnego środka złuszczającego, który nie pozostawi Cię zaczerwienioną i podrażnioną, kwas salicylowy będzie idealnym wyborem. Sprawdza się on w przypadku skóry tłustej lub trądzikowej, usuwając nadmiar oleju i zaskórniki, a jednocześnie złuszczając martwe komórki skóry. Kwas salicylowy jest dostępny w wielu produktach drogeryjnych dostępnych bez recepty, a także w profesjonalnych peelingach, jeśli oferuje je Twój kosmetyczka.

Kwas siarkowy jest lepszy do jeszcze głębszego złuszczania naskórka, ukierunkowanego na uszkodzoną tkankę aż do poziomu porów. Najlepiej sprawdza się w przypadku skóry suchej lub starzejącej się, która straciła elastyczność, przez co jest szorstka i pomarszczona. Profesjonalne zabiegi będą wykorzystywać ten rodzaj kwasu częściej niż salicylowy, ponieważ wymaga on bardziej zaawansowanego szkolenia w zakresie bezpiecznego stosowania. Więcej artykułów na temat zabiegów i pielęgnacji znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .