Dom

Malowanie płytek – czy się opłaca?

Malowanie płytek to naprawdę prosty sposób na ocieplenie np. zimnego prysznica. Jest to łatwe do zrobienia i nie wymaga specjalnego sprzętu, ale wyniki są często dalekie od ideału. Może będziesz miał szczęście i okaże się, jak chcesz, ale jeśli szukasz niezawodnego tutorialu, szukaj dalej. Możesz znaleźć mnóstwo miejsc w Internecie, które obiecują, że to będzie działać dokładnie tak, jak chcesz i nigdy nie będziesz musiał robić tego ponownie, ale są one zwykle napisane przez ludzi, którzy faktycznie nie próbowali tego sami.

Płytki są wykonane z różnych materiałów, ale większość jest wykonana z ceramiki, porcelany lub terakoty. Każdy materiał ma swój własny zestaw cech, które wpłyną na to, jak dobrze farba przyklei się do niego. Na przykład, płytki ceramiczne są porowate i chłonne, więc farby na bazie wody mają tendencję do przyklejania się do nich najlepiej. Jeśli używasz farby lateksowej na płytki ceramiczne, jednak może złuszczać się w czasie. Płytki porcelanowe są podobne do ceramicznych, ale mają mniej porów i mają tendencję do bycia nieco bardziej odpornymi na wchłanianie plam i wody, więc lepiej nadają się do farb olejnych, które trwają dłużej niż lateks. Terakota jest nieporowata i absorbuje bardzo mało wody lub olejów, więc oba rodzaje farb będą dobrze przylegać do tego typu płytek.

Także, jeśli marzy Ci się przemalowanie płytek, śmiało! Jednak zważ na kilka wyżej wymienionych akcentów. Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://cityislife.pl/ .