Aktualności

Księgowość dla spółki

Źródło: https://brcc.pl/

Jak powinna wyglądać księgowość dla spółki?

Księgowość dla spółki obejmuje m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, za co jest odpowiedzialnych wielu podatników. Obowiązek ten dotyczy spółek kapitałowych (spółek z o.o. i spółek akcyjnych), spółek komandytowych, komandytowo-akcyjnych, a także innych spółek i osób fizycznych, które przekroczą roczny limit przychodów określony w przepisach. O ile prowadzenie działalności w formie spółki może być ogromną szansą na rozwój swojego biznesu, stwarza również wiele wyzwań, jeśli chodzi o bieżące rozliczenia. Niestety przepisy prawa mogą być zawiłe, a ich ciągłe zmiany prowadzą do wielu nieporozumień i błędów. Na szczęście przedsiębiorca nie musi znać się na wszystkim sam. My jako doświadczone biuro rachunkowe chętnie poprowadzimy księgowość spółki, realizując wszystkie wymagane założenia. Rygorystyczne przepisy prawa często czynią tę dziedzinę niezwykle problematyczną, gdyż konieczne jest stałe księgowanie wszystkich operacji finansowych wykonywanych w firmie – od przelewów, przez sprzedaż, zakupy, transakcje wewnętrzne i inne zmiany, które dotyczą budynków czy środków trwałych. Skorzystanie z usług biura rachunkowego daje gwarancję rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Z czego składa się pełna księgowość?

Księgi rachunkowe to dokumentacja, która składa się z wielu elementów. To właśnie sprawia, że dla wielu przedsiębiorców mogą to być trudne i zawiłe rozliczenia. Zgodnie z art. 13 ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 roku księgi rachunkowe składają się z:

  • dziennika,
  • księgi głównej,
  • ksiąg pomocniczych,
  • zestawień obrotów i sald kont księgi głównej oraz ksiąg pomocniczych,
  • wykazu składników aktywów i pasywów tzw. inwentarzu.

Usługi oferowane przez nasze biuro obejmują wszystkie wymagane elementy. Prowadzimy je rzetelnie i profesjonalnie, obserwując sytuację prawną i wiążące się z nią zmiany w przepisach o rachunkowości.