Dom

Kostka brukowa libet

Z czego wykonać podłoże na ogródku? A z czego zrobić podjazd przed domem? Czy chodnik powinien zostać wykonany z kostki brukowej? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów jest kostka brukowa Libet. Materiał, który jest powszechnie dostępny na rynku, cieszy się dużą popularnością. Dlaczego tak jest? Sprawdźmy czym wyróżnia się kostka brukowa, którą można spotkać praktycznie w większości miejsc.

Kostka brukowa Libet może być wykonana z kilku surowców. Zalicza się do nich beton, kamień, czy też cegłę klinkierową. Już sama nazwa wskazuje nam, że są to bardzo solidne materiały, które nie poddają się czynnikom zewnętrznym. Chociaż, zanim takie kostki trafią do użytku, muszą zostać poddane procesowi wibroprasowania. To właśnie dzięki temu cała kostka staje się jeszcze bardziej odporna i jest w stanie przetrwać w niezmienionym stanie przez bardzo długi czas.

Podczas produkcji kostki brukowej, wykorzystywany jest proces hydrofobizacji. Co to dokładnie oznacza, że cała kostka jest bardziej odporna na wilgoć. Wręcz można powiedzieć, że kostka brukowa Libet wcale jej nie pochłania. Dzięki temu można mieć pewność, że podłoże nie będzie pęcznieć i nic nie będzie się z nim działo. Całość jest w ogóle tak wykonana, że woda odprowadzana jest kanałami do kratek kanalizacyjnych.

Warto również zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. Podłoża, które wykonane są z kostki brukowej, wyglądają o wiele lepiej. Chociażby w ogrodzie, czy też przed firmą i w wielu innych miejscach. Jak więc widać, inwestycja w taki materiał może okazać się jak najbardziej opłacalna.