Motoryzacja

Kiedy wymienić hamulce w samochodzie?

Właściwe działanie hamulców ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo samochodu, czyli nas i naszych najbliższych. Niemniej jednak wiele osób zadaje sobie pytanie: Wymiana hamulców kiedy ? Odpowiedz na to pytanie jest dosyć prosta. Powinny być one wymieniane już przy pierwszych oznakach zużycia, w przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Kto powinien wymieniać klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe nie są często wymieniane, same w sobie nie są jednakże drogimi częściami i mogą być wymieniane w każdym warsztacie. Ponadto, koszt takiej usługi również nie jest nazbyt wysoka. Ponadto, człowiek o przeciętnej wiedzy technicznej z podstawowymi narzędziami może to zrobić sam we własnym garażu. Przewidując i dbając o bezpieczeństwo, właściciel sam sprawdza grubość okładzin na klockach hamulcowych. Każda z nich posiada specjalny rowek, którego zadaniem jest wskazanie stopnia zderzenia okładzin. Gdy jest niewidoczny, jest to znak, że materiał jest już mocno zużyty i nadszedł czas na jego wymianę. Niewątpliwie, trzeba wcześniej zdjąć koło.

Po czym poznać konieczność wymiany?

Większość z typów klocków hamulcowych posiada zamontowane specjalne płytki, które podczas procesu hamowania dają metaliczny dźwięk, co oznacza, że nadszedł czas na ich wymianę. Klocki, które nie mają płytek, będą po prostu piszczeć podczas hamowania, co jest dla nas również sygnałem ostrzegawczym. Niektóre samochody są również wyposażone w specjalny system, który informuje kierowcę na desce rozdzielczej, że hamulce właśnie wymagają wymiany. https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/