Dom

Jak pozbyć się strachu przy kąpaniu noworodka?

Dzieci rodzą się z instynktem czystości, ale to nie znaczy, że nie rodzą się również z naturalną awersją do oblewania ich ciał wodą. Kąpiel noworodka może być przerażająca, zwłaszcza jeśli obawiasz się, że przypadkowo zrobisz mu krzywdę. Ten strach może spowodować, że niektórzy rodzice kąpią swoje dzieci rzadziej niż powinni, co oznacza, że dzieci te brudzą się bardziej niż powinny. Najlepiej pozbyć się tego strachu wcześniej niż później.

Jeśli czujesz się zdenerwowany przed kąpielą dziecka po raz pierwszy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie ten proces i zapewnić mu komfort:

-Zapytaj swojego pediatrę, jakie mydło zalecają stosować u noworodków. Następnie kup to mydło i trzymaj je w wygodnym miejscu w swojej łazience. W ten sposób, kiedy będziesz gotowa do kąpieli dziecka, nie będziesz musiała szukać czegoś, co będzie dla niego odpowiednie.

-Umyj umywalkę przed rozpoczęciem kąpieli, aby była czysta i wolna od zarazków – nie chcesz, aby jakikolwiek brud lub inne zanieczyszczenia dostały się do wody podczas mycia dziecka.

-Połóż ręczniki na podłodze w zasięgu ręki od miejsca, w którym będziesz pracować z dzieckiem – jeśli woda się rozleje.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .