Dom

Czym czyścić ekrany urządzeń technologicznych?

Kiedy używasz telefonu, tabletu lub komputera, dotykasz ekranu. To sprawia, że ekran łatwo może się zabrudzić. Jak jednak czyścić ekrany urządzeń technologicznych?

Jeśli czyścisz smartfon, zacznij od miękkiej ściereczki i wody. Upewnij się, że ściereczka jest czysta, aby nie przenieść na ekran żadnych zabrudzeń.

Jeśli masz na telefonie etui, zdejmij je przed czyszczeniem. Możesz to zrobić przesuwając paznokciem po jego krawędziach, aby sprawdzić, czy się poluzuje. Jeśli nie, użyj plastikowego narzędzia do otwierania, aby delikatnie go otworzyć. Jeśli masz problemy ze zdjęciem etui, nie zmuszaj go do tego – możesz uszkodzić etui lub swój telefon! Zamiast tego rozważ zakup innego etui na telefon, które będzie łatwiejsze do zdjęcia.

Gdy masz już miękką szmatkę zwilżoną w wodzie (lub użyj mokrej chusteczki), delikatnie przetrzyj ekran telefonu szmatką lub mokrą chusteczką. Pamiętaj, aby dostać się do wszystkich krawędzi, gdzie brud może się gromadzić – nie zapomnij o tych trudno dostępnych narożnikach!

Następnie pozwól ekranowi wyschnąć na powietrzu przez co najmniej pięć minut przed ponownym użyciem urządzenia. Więcej na temat technologii znajdziesz na stronie https://techjoy.pl/ .