Biznes

Czy warto zlecać pracownikom zadania z różnych dziedzin?

Chociaż może to mieć sens z praktycznej perspektywy, zlecanie zadań ludziom z różnych dziedzin przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Na przykład, jeśli jest jakaś kwestia prawna, z którą masz do czynienia, to prawdopodobnie najlepiej, abyś zatrudnił prawnika; jeśli masz problem z samochodem i potrzebujesz go naprawić, to może lepiej zabrać swój pojazd do mechanika samochodowego; i tak dalej.

Największym powodem, dla którego jest to prawdą, jest to, że pracownicy są bardziej zaznajomieni z własną dziedziną niż inni ludzie. Znają lepiej własną branżę i dlatego mogą łatwiej rozpoznawać rośliny i zwierzęta lub skutecznie prowadzić samochody. Brakuje im jednak wiedzy z innych dziedzin, przez co nie potrafią rozpoznać, kiedy coś jest nie tak lub powiedzieć, czy dane zwierzę jest trujące.

Dzieje się tak przez cały czas. Na przykład, gdy ludzie widzą szopa na strychu, nie myślą, że zwierzę musi zostać usunięte przez profesjonalną firmę zajmującą się usuwaniem dzikich zwierząt – myślą, że mogą sobie z tym poradzić sami i idą kupić jakiś rodzaj pułapki, aby złapać krytyka. Jednak kończą się oni będąc ugryzionym lub zadrapanym. Taka sama sytuacja odnosi się także do pracowników biurowych. Każdy z nich zna się najlepiej na swojej dziedzinie pracy i to ją wykona najlepiej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .