Bez kategorii

Czy opłaca się postawić na używane maszyny produkcyjne?

Profesjonalna organizacja produkcji wymaga często bardzo dużych nakładów finansowych na postawienie linii technologicznej. W niektórych branżach nie ma mowy o przypadkowych inwestycjach ze względu na potencjał szybkiego bankructwa wynikającego z nieprzemyślanych decyzji przy analizie popytu i podaży. W takim przypadku pojawia się pytanie, czy używane maszyny produkcyjne to przypadkiem nie lepsze rozwiązanie od zakupu nowych, na pełnej gwarancji?

Potencjał używanych maszyn w rozbudowie firmy

W czasie kryzysu gospodarczego widać wyraźnie, że nawet dobre przedsiębiorstwa produkcyjne pozbywają się linii technologicznych, niektórych istotnych technologicznie maszyn na rzecz modernizacji, albo chociaż odzyskania części wkładu na pokrycie bieżących kosztów. Kryzys gospodarczy to często najlepsza szansa, aby zainwestować w pełni sprawne używane maszyny produkcyjne. Jedna z ważniejszych zalet takiego podejścia do poszukiwania nawet unikalnych maszyn, niedostępnych w standardowej sprzedaży lub istotnych dla niektórych specjalistów. Używane maszyny produkcyjne spotkasz w wersjach nietypowych, odpowiednio serwisowanych, z akcesoriami dodatkowymi. Mniejszy koszt zakupu wyrównuje najczęściej ewentualne problemy serwisowe, a jeżeli znasz się na konkretnej technologii jesteś w stanie lepiej podejść do podobnej transakcji, praktycznie bez żadnego ryzyka.

Zabezpieczenie interesów

Poza tym na rynku pojawiają się profesjonalne giełdy organizujące taką sprzedaż z ograniczeniem ryzyka dla dwóch stron. Największy problem to potencjalna wada fabryczna, ale i tutaj można umówić się na podpisanie dodatkowej umowy.