Bez kategorii

A czy Ty masz już swoją czerwoną sukienkę?

Czerwony to niezaprzeczalnie przykuwający uwagę kolor, dlatego chcesz, aby Twoja czerwona sukienka wyglądała niesamowicie, gdy się w nią wystroisz. Aby znaleźć wymarzoną czerwoną sukienkę, poeksperymentuj z tym, jakie kształty i odcienie czerwieni najlepiej pasują do Twojej skóry i figury. Zacznij przeglądać butik w poszukiwaniu czerwonej sukienki z otwartym umysłem. Dla każdej z nas jest gdzieś ta idealna czerwona sukienka, więc czas ją znaleźć!

Jaki odcień czerwieni wybrać?

Aby wiedzieć, która czerwona sukienka jest wręcz stworzona dla Ciebie – musisz w pierwszej kolejności znaleźć idealny odcień czerwieni. W tym celu określ swój odcień skóry. To właśnie Twoja karnacja ma naprawdę duży wpływ na to, jakie kolory najlepiej na Tobie wyglądają, stąd tak ważne jest, aby wiedzieć, jaki masz typ skóry, zanim wybierzesz sukienkę w konkretnej barwie. Odcienie skóry dzielą się zwykle na trzy kategorie:

  • ciepłe,
  • chłodne,
  • neutralne.

Osoby o ciepłej karnacji mają żółty, brzoskwiniowy lub złoty odcień i łatwiej się opalają. Żyły na ich wewnętrznych ramionach wydają się zielone. Osoby o chłodniejszych odcieniach skóry mają różowy, czerwony lub niebieski odcień i są bardzo wrażliwe w przypadku kontaktu ze słońcem. Ich żyły wydają się niebieskawe pod skórą. Neutralne odcienie skóry mają mieszankę ciepłych i chłodnych odcieni, zwykle jeśli nie możesz stwierdzić, czy Twoje żyły wyglądają bardziej na zielone czy niebieskie, możesz mieć neutralny odcień skóry.

Jeśli udało Ci się określić, jakimi cechami charakteryzuje się Twój odcień skóry – teraz będzie Ci łatwiej odpowiedzieć na pytanie, która czerwona sukienka może stać się Twoją faworytką. Postaw na odcień jasnoczerwony, jeśli masz ciepły odcień skóry. Złote odcienie na skórze bardzo dobrze komponują się z odważnymi, pomarańczowymi odcieniami czerwieni, takimi jak:

  • szkarłatny,
  • cynobrowy,
  • jasny koral.

Wybierz ciemniejszy czerwony, jeśli masz chłodny odcień skóry. Zrównoważysz jaśniejsze odcienie swojej cery, jeśli Twoja sukienka będzie w jednym z tych odcieni czerwieni: żurawina, bordo, albo cegła. Natomiast możesz eksperymentować zarówno z ciepłymi, jak i chłodnymi odcieniami, jeśli masz neutralny odcień skóry. Więc wypróbuj mieszankę odcieni, aby określić, co jest najbardziej pochlebne w Twoim przypadku.

Czerwona sukienka a kolor włosów – jaka zależność?

Jeśli naprawdę chcesz zadać szyku w czerwonej sukience, poszukaj jej w takim odcieniu, który kontrastuje z kolorem włosów. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz rude włosy. Rudzielce powinny szukać odcienia jak najbardziej różniącego się od koloru ich włosów, bo inaczej efekt końcowy kreacji nie będzie taki, jakiego oczekujesz. Na przykład, jeśli masz jasne rude włosy, trzymaj się ciemniejszej czerwieni – taka sukienka będzie dla Ciebie najbardziej pochlebna. Natomiast, jeśli masz bardziej kasztanowe włosy – możesz wypróbować jaśniejsze czerwienie. W przypadku brunetek, blondynek czy szatynek – również warto posprawdzać, który odcień czerwieni najlepiej pasuje, ale tutaj kierując się bardziej odcieniem skóry według akapitu powyżej.

Nie jesteś pewna, która czerwona sukienka jest dla Ciebie? Aby sprawdzić, czy wybrany odcień będzie dobrze na Tobie wyglądał, znajdź jego próbkę w Internecie lub w czasopiśmie. Przyłóż go do włosów i spójrz w lustro, kierując się własnym osądem, musisz zdecydować, czy wygląda dobrze, czy szukać dalej.

Jak dobrać odcień czerwonej sukienki w zależności od okazji?

Być może nie pomyślałaś o tym wcześniej, ale możesz również wybrać odcień sukienki kierując się okazją, na którą się stroisz. Możesz naprawdę zaszaleć, jeśli będzie to sukienka do założenia na imprezę, czy inne wieczorne wyjścia. Z drugiej strony, unikaj zakładania jaskrawoczerwonej sukienki na formalne wydarzenie, jak obiad u teściów – gdzie taki wybór może wydawać się ostentacyjny lub przyciągający zbytnią uwagę.

Subtelniejsze, ciemniejsze odcienie czerwieni, takie jak wino lub karmazyn, są bardziej akceptowalne na oficjalnych imprezach niż jaśniejsze kolory. Zachowaj jaśniejsze pomarańczowo-czerwone kolory, takie jak szkarłat na mniej formalną kolację lub przyjęcie urodzinowe znajomego. Pamiętaj też, że bez względu na to, jaka sukienka w kolorze czerwonym będzie Ci potrzebna – w modnych butikach takich jak LaLaLa nie będziesz mieć żadnego problemu ze znalezieniem tej właściwej.

Czerwona sukienka dopasowana do pory roku

Jeszcze innym kluczem dopasowania odcienia czerwonej sukienki jest sugerowanie się porami roku. Możesz ułatwić sobie wybór, patrząc na kolor pod względem sezonu, w którym się znajdujesz, bądź do którego się szykujesz. Jaśniejsze odcienie czerwono-pomarańczowe zdecydowanie są bardziej popularne wiosną i latem, podczas gdy jesień zazwyczaj przynosi więcej odcieni rdzy, bordo i tak dalej. Bogata czerwień, tak zwana żurawinowa jest zawsze popularna zimą i w okresie świątecznym.

Teraz już wiesz, która sukienka może Ci pomóc zadać szyku, biorąc pod uwagę różne modowe zmienne. Ubierz się odpowiednio do sezonu lub wybierz kolor poza sezonem według swojej urody i okazji, aby się jeszcze bardziej wyróżnić. Jedno jest pewne – musisz mieć czerwoną sukienkę w swojej szafie!